Widok zawartości stron Widok zawartości stron

CERTYFIKATY

Dane dotyczące monitoringu gospodarki leśnej i lasów HCVF znajdują się w Planie Urządzenia Lasu Nadleśnictwa. Szczegółowe informacje można uzyskać w nadleśnictwie.

Nadleśnictwo Płock w ramach certyfikacji dla RDLP w Łodzi posiada dwa najważniejsze certyfikaty przyznawane gospodarce leśnej: FSC oraz PEFC.

FSC

Aktualny certyfikat FSC o numerze  SGS-FM/COC-011009  obowiązuje od dnia 7 maja 2018 roku do dnia 6 maja 2023 roku. 

Certyfikat FSC oznacza, że lasy RDLP w Łodzi są zarządzane zgodnie z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska, poszanowaniem wartości społecznych miejscowej ludności oraz jednoczesnym zachowaniem równowagi między zasadami ekonomicznego prowadzenia

PEFC


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi 13 stycznia 2012 roku uzyskała certyfikat PEFC (The Programme for the Endorsement of Forest Certification). Niezależni audytorzy z firmy SGS Polska potwierdzili zgodność gospodarki leśnej prowadzonej przez jednostki RDLP w Łodzi z kryteriami i wskaźnikami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów PEFC.

Ostatni audyt odbył  się w dniach 4-6  grudnia 2017 roku, wynikiem którego jest kontunuacja certyfikatu na kolejne 3 lata. 

Certyfikat (PL PEFC-12/0006) obowiązuje w okresie od 13.01.2018 do 12.01.2021 r.

 

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

"Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las"

"Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las"

Pracownicy Nadleśnictwa Płock w dniu 20.04.2018 roku w leśnictwie Miszewo posadzili las na okolicznościowej uprawie upamiętniającej odznaczenie przez J. Piłsudzkiego miasta Płocka Krzyżem Walecznych.

   Obrona Płocka przed natarciem bolszewików w sierpniu 1920 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego miasta. Płock odegrał rolę w tzw Cudzie Nad Wisłą, czyli zwycięstwie wojsk Marszałka Józefa Piłsudskiego w walce z atakującymi nasz kraj bolszewikami.
więcej na:
https://radiorpl.fm/…/krzyz-walecznych-za-bohaterska-obron…/